Což takhle dát si sprchu. Na zahradě

Horký letní den, vzduch se ani nehne, třicet ve stínu, ale kde stín najít? Na obloze ani mráček. Tak takové počasí nás čeká v nejbližších týdnech ještě mnohokrát. Jak se zvlažit, když na koupaliště je to buď daleko nebo se nechceme mačkat v davu?

Nejčastější řešení je bazén. S tím je ale hodně práce, pořízení i údržba stojí poměrně dost peněz a navíc zabere i velký kus zahrady. Pokud hledáte něco levnějšího, subtilnějšího, co nebude zavazet přes půl zahrady, je tu jedno elegantní řešení. Zahradní sprcha.

Zahradní sprchy Gardena snadno nainstalujete kamkoli na zahradu, stačí ji buď zapíchnout do země nebo slunečníkového stojanu, popřípadě využít praktické trojnožky. Díky nastavitelné výšce stojanu se pod sprchu vejdete vy i děti, na výšce nezáleží.

Sprcha nabízí hned dva módy stříkání. Vybrat si můžete mezi vějířovým měkkým stříkáním, tedy klasickým sprchovým módem nebo jemným mžením pro lehké osvěžení, které nespotřebuje moc vody. Průtok vody můžete kontrolovat a regulovat i skrze uzavírací ventil.

Sprchu je nejjednodušší napojit na hadici, popřípadě na pevný přívod, ale to je lepší, pořídit si pevnou venkovní sprchu, připravíte se totiž o možnost sprchu přenášet.

Na začátku jsme říkali, že je sprcha vhodným kompromisem na zahrádky, kde není dost místa na bazén. Využijete ji ale samozřejmě i jako doplněk k bazénu. Můžete si u ní před vstupem do bazénu omýt nečistoty z nohou a po koupání zase smýt chlór čistou a svěží sprchou.

Zahradní sprcha je skvělý doplněk každé zahrady. Díky nízkým nákladům na pořízení i údržbu si ji může pořídit každý, kdo touží po letním osvěžení a na zahradě vám zabere jen minimum prostoru. Co si ji vyzkoušet už tohle léto?