Jaké parametry sledovat u potravinářského čerpadla?

Asi si to ani neuvědomujeme, ale vždy když si vychutnáváme sklenku vína, piva nebo jiného alkoholu, stojí za jeho výrobou i výkonné potravinářské čerpadlo.

Potravinářská čerpadla si umí poradit s hustými látkami s pevnými částicemi. Čerpají se s nimi mošty, hroznové šťávy se stopkami, základy pro pálení, pivo, ovocné dřeně a šťávy, med, tekutý cukr, sirupy, glukózy nebo mléko. Využití najdou i v chemickém průmyslu při čerpání škrobů, vosků, barev nebo lepidel. A jaké parametry a vlastnosti by mělo kvalitní potravinářské čerpadlo mít?

Není pro ně problémem čerpání drobných pevných částic, takže si poradí s čerpáním rmutu při výrobě vína i piva, umí čerpat i husté tekutiny jako jsou různé vosky, oleje a barvy. Nutností je i schopnost poradit si s kapalinou o teplotě až 90 stupňů celsia.

Výhodou je i schopnost práce v obou směrech, kapalinu tak lze pouhým přepnutím směru otáčení na vypínači odčerpat zpět. To využijete například při přečerpávání tekutin, vyprazdňování čerpadla nebo přelití kapaliny.

Vybírejte mezi čerpadly s oběžným kolem z přírodní gumy/kaučuku. Ta pomáhá plynulému a ustálenému průtoku a průchodu pevných částic. Celonerezová konstrukce zaručuje kromě hygienické nezávadnosti i odolnost vůči korozi, dlouhou životnost a maximální spolehlivost. Někdy mají potravinářská čerpadla mosaznou konstrukci, doporučujeme však připlatit si za kvalitu nerezi. Odměnou jsou lepší hygienické vlastnosti, větší odolnost a díky tomu i delší životnost.

Stavěná jsou i na nepřetržitý provoz, takže se jich nemusí bát ani větší výrobní linky s nepřetržitou produkcí. Čerpadla většinou pracují v libovolné pracovní poloze kromě otočení o celých 180 stupňů.

Nabízíme široký výběr čerpadel Liverani, které kromě vysoké kvality a spolehlivosti splňuje zmíněné podmínky a navíc i několik dalších vychytávek, které využijete při zpracování vína, výrobě piva, ale i v jiných odvětvích.

Potravinářská čerpadla musí splnit opravdu vysoké nároky. Musí vyhovovat náročným hygienickým pravidlům, musí umět čerpat často husté, olejnaté tekutiny a musí pracovat levně a maximálně spolehlivě. Každý výpadek nebo porucha znamená pro firmu ztrátu. Proto jsou potravinářská čerpadla z hlediska spolehlivosti a odolnosti naprostou špičkou.