Méně námahy, méně spotřebované vody, více čistoty. To jsou vysokotlaké čističe

Ještě stále umýváte kola, auto nebo zahradní nábytek hadicí a pomáháte si kbelíkem, saponátem a houbičkou? Oceňujeme vaši snahu, ale zbytečně si přiděláváte námahu a plýtváte časem i vodou.

Tedy, abychom si rozuměli... na různé dočišťování a leštění je kbelík a houbička skvělá, ale na tu základní hrubou práci je ideální úplně jiný nástroj. Vysokotlaký čistič.

Bláto na kole a autě nebo zaschlé nečistoty na zahradním nábytku jsou letní evergreeny. Ona by to bez trošky špíny ani nebyla zábava. Umývání špíny ale už taková zábava není. Proto bychom se měli snažit, aby bylo čištění co nejsnadnější. Wapka tu největší dřinu udělá sama, vy se vlastně ani nezpotíte. Natlakovaný proud vody snadno smyje bláto a nečistoty a dostane se i do těžko přístupných záhybů a rohů, kde s houbičkou a kartáčem neuspějete.

Vysokotlaké čističe jsou asi jedinou možností, jak vyčistit dlažbu plot nebo fasádu. Na nich ulpívá obrovské množství nečistot a navíc je čistíme jen výjimečně. Pochopitelně pak vypadají zašle a omšele. Silný proud vody ale umí odstranit i špínu zašlapanou do dlažby. I chodník v zahradě tak může zářit stejně, jako když byl fungl nový.

Kromě námahy šetří wapka i peníze. Voda vytéká malou vysokotlakou tryskou jako ostrý kompaktní paprsek, čímž nejen skvěle čistí, ale navíc se takto ani nespotřebuje mnoho vody. Oproti čištění s hadicí činí úspora vody i 80-90 %. Zahradní hadice s tlakem 4 bary totiž spotřebuje za hodinu asi 3500 litrů vody, vysokotlaký čistič s tlakem 100 barů pouze asi 400 litrů za hodinu. Plus další úspora díky tomu, že vše máte hotovo rychleji.

U nás máte možnost vybírat ze široké nabídky vysokotlakých myček o různých výkonech. Kromě elektrických myček nabízíme také motorovou myčku se skvělým průtokem 600 litrů při tlaku 150 barů. Čím větší tlak, tím snadněji zbavíte povrch nečistot.