Nespoléhejte na déšť a zalévejte jako profesionálové

Jiskřivě zelený trávník, mnohobarevná mozaika rozzářených květin, prosperující záhony zeleniny, stromky obtížené dozrávajícím ovocem. Kdo chce, aby jeho zahrada vypadala podobně, musí pro to hodně udělat. Především hodně a dobře zalévat.

Ideální je automatický závlahový systém rozvedený po celé zahradě, nicméně ten nemá a dlouho nebude mít každý zahrádkář. Na druhém pólu stojí klasická konev, ale existují i jiná, pohodlnější a účinnější řešení. Nepochybně mezi ně patří stříkací pistole a sprchy, koncová zařízení připojená hadicí ke zdroji vody. Jak a podle čeho vybrat tu správnou?

Důležitým kritériem je materiál, z něhož je pistole vyrobena a ergonomie designu rukojeti. Musí sedět v ruce jako ulitá, jinak hrozí, že zálivka bude „odfláknuta“. Každý záhon, každá rostlina chce to své. Od jemné vodní mlhy až po souvislý proud vody. Přesně to zvládají víceúčelové postřikovací pistole zvládající široké spektrum postřikovacích režimů.

K vynikajícím reprezentantům potřebného zahrádkářského vybavení patří postřikovací pistole GARDENA, úspěšné značky s téměř 60letou tradicí a nabídkou ucelené řady spolehlivého vybavení. Technologickou novinku představuje odolnost vůči mrazu, takže odpadá starost se zazimováním. Pistole můžete použít i v zimě k jiným účelům. Největšími přednostmi regulační postřikovací sprchy je plynulá regulace proudu vody od jemné mlhy až po silný soustředěný proud a možnost aretace spouštěče. S jedinou pistolí obsloužíte jak choulostivé rostliny, tak květinové i zeleninové záhony nebo stromy. Po ukončení práce na zahrádce dobře poslouží i k očištění použitého nářadí.

U nás najdete také další komponenty, jako hadice a ostatní prvky zavlažovacího příslušenství. Postřikovače s volbou režimů by neměly chybět v žádné zahrádce. Můžete se spolehnout na jejich kvalitu při jakémkoliv použití. Vaše zahrada bude mít radost a odmění se tak, jak zahrady při správné péči umí. Bohatou úrodou.