Odstraňte s parním čističem i tu nejzažranější špínu

Na čem vám doma opravdu záleží? Aby bylo hlavně útulno a čisto. To první jde zařídit různě, k čistotě vám skvěle pomohou parní čističe a vysavače. Jejich obrovskou výhodou je právě způsob úklidu. Horká pára kromě nečistot hubí i drobné organismy, plísně a podobné neřády.

Zatímco klasický vysavač část prachu a nečistot pouze rozvíří po místnosti, parní čistič je v duchu svého jména vyčistí. Nejdříve je totiž navlhčí a pak utře a neodfoukne je jako vysavač. Právě kombinace těchto dvou výhod je doslova požehnáním pro alergiky. Pokud máte v rodině někoho alergického na prach nebo plísně, určitě se nad pořízením parního čističe dvakrát nerozmýšlejte.

Při nákupu se nespálím, ale nespálím se při používání?

Jak to celé funguje? Spirála ohřeje vodu na teplotu vysoko za bodem varu a pára jde ven pomocí trysky. Takže ano, pokud dáte ruku do páry opaříte se. Ale to se vám může stát i při vaření a stejně s vařením nepřestanete. Stroj má i bezpečnostní pojistky, třeba že se spustí až při přiložení k povrchu. A teplota se vzdáleností celkem rychle klesá. Půl metru od trysky už nedosahuje ani 40 stupňů. Nemáte se čeho bát.

Ne každý povrch se s párou kamarádí

Parní čistič je vynikající na hluboko zažranou špínu v kobercích, na místa, kam se hubice vysavače špatně dostává, odstraní i třeba fleky na sedačce u kterých jste už ani nedoufali, že je někdy odstraníte. Ale u některých míst se páře rozhodně vyhněte.

Třeba zmíněné sedačky. Na látkové je skvělý, ale u kožených radši použijte speciální přípravky. Přejetí párou by pro pravou kůži bylo asi trochu moc drsné a můžete ji vytahat a poškodit. Opatrní buďte i u koženky...

...a u nábytku. Hlavně u starého, nábytek z dob našich rodičů a prarodičů byl totiž impregnován voskem a tuto vrstvu byste poškodili. Na povrchu by vznikl nevzhledný flek. Stejně tak opatrně na dřevotřískové povrchy s tenkou dýhou, kterou může vlhkost proniknout a pak se povrch zvlní a časem oloupe.