Sanitární čerpadla. Spolehlivě udělají všechnu špinavou práci

Sanitární čerpadla jsou jako defenzivní záložník ve fotbale. Udělají všechnu špinavou práci, přitom jsou téměř neviditelní. Ale když nejsou k dispozici, je to velký problém.

Kalová čerpadla pro koupelny a WC se hodí všude tam, kde není možné připojit záchod, umyvadlo nebo dřez ke klasické gravitační kanalizaci. To bývají třeba sklepy a půdy a obecně místnosti, které se staly sanitární místností po rekonstrukci.

Podle toho, zda potřebujete vývod jen pro sprchu či umyvadlo nebo si čerpadlo musí poradit i s odpadní vodou z toalety volte buď modely s mělnícími noži nebo bez nich.

Rozměrově jsou to drobná zařízení, velká asi jako obědové krabičky na jídlo, takže je můžete snadno umístit třeba do umyvadlové skříňky nebo pod dřez. Ani v malé koupelně nezaberou téměř žádný prostor.

Ani hluku se nemusíte bát. Výrobci si uvědomují, že lidé je budou mít umístěna v kuchyni nebo koupelně a minimální hlučnost je jednou z priorit. Provoz vás nebude nijak rušit a prakticky si ho ani nevšimnete.

Z naší nabídky jsou nejoblíbenější čerpadla IBO Sanibo, u kterých můžete vybírat hned z několika modelů.

IBO Sanibo 1 je plně automatické čerpadlo určené k odvádění odpadních vod z WC. K tomuto účelu je vybaveno i třílopatkovým oběžným kolem se šesti řeznými noži, které spolehlivě rozmělní všechny nečistoty v odpadní vodě.

Kromě 100mm vstupu pro WC má ale i další dva vstupy o průměru 40 mm. K nim můžete napojit sprchu nebo umyvadlo. IBO Sanibo 1 tak vyřeší odvádění odpadní vody v celé koupelně. Čerpá tekutiny až o teplotě 90 °C a výtlačná výška 7 m vertikálně a 70 m horizontálně účinně eliminuje nutnost odvádět splašky gravitačním způsobem.

IBO Sanibo 5 je vhodné na přečerpávání odpadní vody z toalet, ale díky třem vstupům do čerpadla můžete napojit i sprchu, vanu, nebo pračku. Uvnitř jsou nože z nerezové oceli, takže se o jejich výkon a životnost nemusíte bát.

Pokud máte vyřešené WC a potřebujete odčerpávat vodu jen ze sprchy či umyvadla, je pro vás ideální IBO Sanibo MINI. Hodí se všude tam, kde je umyvadlo nebo sprcha daleko od kanalizačního potrubí nebo pod jeho úrovní.

Malé rozměry, tichý provoz a kvalitní konstrukce dělají z IBO Sanibo MINI po právu bestseller. Připojit k němu navíc můžete i vanu, pračku a dokonce i bidet.