Univerzální čerpadla IBO MULTI

Hledáte univerzální čerpadlo k zavlažování, čerpání vody z vrtu či studny nebo na odčerpání drenážní vody ze sklepů a nádrží? Seznamte se s čerpadly IBO MULTI.

Vodárna IBO IP MULTI 1000 je automatická domácí vodárna se zabudovanou řídící jednotkou, která zajišťuje automatický provoz.

Možnosti použití jsou opravdu široké. Kromě čerpání užitkové a pitné vody z vrtů a studní si poradí i s mírně znečištěnou vodou s obsahem pískových částic do 50 g/m3. Využít ji můžete i pro zvýšení tlaku vody v systémech nebo automatické závlahy a postřikování. Problém totiž nemá ani s nepřetržitým provozem.

Podobnou univerzalitu nabízí i sesterské modely MULTI 1200.

I ty jsou vhodné pro čerpání čisté vody ve všech myslitelných použitích. Vestavěný automatický spínač umožňuje využití nejen pro jednorázové čerpání, ale i pro nepřetržité automatické fungování.

Hodí se proto na automatické odvodňování zatopených prostor nebo k vyčerpávání nádrži na dešťovou vodu. Velkou výhodou je skutečnost, že čerpadlo saje vodu přes sací hadici, která je nadnášena plovákem a plave cca 10cm pod úrovní hladiny. Tím je prakticky vyloučeno nasávání nečistot ze dna nádrže. Další výhodou je možnost čerpat vodu z větších hloubek.

Z „domácích“ použití zmíníme možnost využití jako automatické vodárny. Výtlačné hrdlo je tvořeno kovovým vnějším závitem 11/2" ke kterému se dodává plastový hadičník s převlečnou maticí na 11/4" a 1" hadici. Lze napojit jak pružnou hadici pro občasné používání, tak pevné potrubí pro trvalou instalaci.

Čerpadla IBO jsou oblíbená díky tomu, že používají kvalitní komponenty a důležité součástky jsou z kvalitního nerezu, ale přitom jsou cenově dostupná pro každého.

Platí to i pro modely MULTI. Samozřejmostí je pouzdro motoru z nerezové oceli a nerez najdete i u všech klíčových komponentů.