Usnadněte si dřinu na zahradě a zalévejte chytře

Léto je v plném proudu a pokud nebydlíte na horách nebo nemáte zvláštní štěstí, pravděpodobně je u vás sucho. Udržovat v letním počasí zahradu svěží a zelenou dá dost práce a s konví běháte tak často, že už to je slušná posilovna.

Na skoro každé zalévání je však už vymyšlená nějaká vychytávka nebo způsob, jak si vše usnadnit. Krásný zelený anglický trávník zařídí automatické postřikovače. Jedním z nich je i zavlažovač Gardena. Jeho dosah lze plynule nastavovat v rozsahu od 7 m do 17 m, šířka postřiku je maximálně 15 m. Zavlažovat tak lze plochu od 105 do 250 m². Vše si jednoduše nastavíte na velikost vašeho trávníku. Trysky jsou nainstalovány tak, aby při kropení nikde nevznikaly louže.

Krásnou kvetoucí skalku nebo jahodový záhon je nejlepší postřikovací sprcha, která zvládne to, co jste vždy dělali přitisknutím prstu na hadici. Akorát to zvládne lépe. Vodní proud je pravidelný na všechny strany a hadicí se i neporovnatelně lépe manipuluje.

Některé rostliny vyžadují jemné a citlivé zacházení. Pro takové případy je nejlepší použít jemnou sprchu jejíž intenzitu můžete snadno regulovat přímo na hlavici. Bylinky, malé sazeničky nebo citlivé rostliny se budou cítit jako v bavlnce. Tento mód je ideální i pro imitaci padající rosy, který vyžadují některé exotické rostliny.

Někomu nestačí rostliny na zemi a potřebuje je mít i nad zemí, někdy i pořádně vysoko. Jak ale rostliny v závěsných koších a truhlících zalévat? Se zalévací tyčí žádný problém. Snadná manipulace, regulovatelný průtok a očko na zachycení ve vzduchu jsou další vychytávky, které zalévací tyč nabízí.

Pokud to se zahraničením myslíte vážně a obětujete mu mnoho času, tak se už nevyplatí šetřit na kvalitní výbavě na zalévání. Ušetříte čas i energii a tím pádem ve výsledku i peníze. Protože čas je to nejcennější co máme. Věnujte ho potěšení z krásné zahrádky a ne dřině při zalévání.