Zavlažování

S nadcházejícím podzimem pomalu končí zavlažovací sezóna. V letošním horkém létě, kdy bylo třeba na zahrádkách zavlažovat kde co, nejeden zahrádkář běhal s konvemi v obou rukách od studně k záhonku a zpět a přemýšlel, jestli by nešel tento problém nějak vyřešit.

Vhodným řešením jsou zavlažovací systémy, které jednoduše napojíte na vodovodní řád (nebo na čerpadlo vody ze studně) a pomocí hadic vodu rozvedete po celé zahradě do rozprašovačů a postřikovačů.

Na podzim přichází vhodná chvíle k tomu si rozmyslet, jaké řešení na zahradě využít a vhodně jej rozplánovat nejen s ohledem na stávající rozesazení rostlin, ale i s přihlédnutím k tomu, co budete chtít v nadcházejícím roce pěstovat.

Podzim je také vhodným obdobím na samotné budování zavlažovacího systému - trávník a záhonky utrpí menší škody při pokládání hadic a postřikovačů, většinou jsou už totiž rostliny odkvetlé nebo sklizené, takže zásahy do půdy nejsou tak drastické, jako by mohly být na jaře.

Automatické zavlažování trávníků a záhonů vám nejen dokáže ušetřit čas a energii, ale přináší také úsporu vody. Další nespornou výhodou systémů je, že závlahu můžete automaticky spouštět v nejvhodnější dobu (obvykle navečer nebo brzo ráno) aniž byste na své rostliny museli přehnaně myslet.

V nabídce postřikovačů naleznete různé typy vhodné pro různé velikosti postřikovaného prostoru, pevné nebo přenosné s nastavitelnou výškou. Tyto možnosti vám pomohou zajistit optimální zavlažování pro celou vaši zahradu. Samozřejmostí je možnost výběru mezi přímým proudem vody nebo jemné vodní mlhy, která nepoškodí zavlažované rostliny.

Nejste-li si jistí, jak na vaší zahradě rozvody zavlažování zřídit, nebojte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme vybrat nejen vhodné postřikovače a hadice, ale i čerpadlo přesně podle potřeb vaší zahrady!