Filtrační konvice Brita pro opravdu zdravou vodu

Voda z kohoutku je v ČR jedna z nejkvalitnějších na světě. Zásluhu na tom mají přísná pravidla kvality i časté kontroly. Přesto určitě sami znáte situaci, kdy vám na návštěvě u příbuzných chutná voda jinak než doma.

Důvodem může být třeba stav vodovodních trubek ve starších domech. Můžou být zanesené a také materiál, ze kterých jsou vyrobeny, už by dnes třeba pro dopravu vody nevyhovoval. Skrze staré trubky se do vody může dostat například olovo. Dalším faktorem je různá tvrdost vody a minerální složení. Není voda jako voda, i když vypadá vždy stejně. Výsledkem může být jemný povlak na hladině čaje a pořádný povlak uvnitř vaší varné konvice.

Nic z toho vaše zdraví neohrožuje, ale přesto má smysl za lepší vodu bojovat. Třeba filtrační konvicí. Ta pracuje na principu průtoku vody přes speciální filtr, který zachytí nežádoucí částice jako chlór, dusičnany a těžké kovy. Ty jsou sice ve vodě pouze v minimálním množství, které vyhovuje i přísným normám, ale když je možnost se jich zbavit, tak proč jí nevyužít. Sníží se i obsah vodního kamene. Naopak přínosné minerály jako hořčík nebo vápník ve vodě i po filtraci zůstanou.

Filtrační konvice Brita vám budou sloužit jako zásoba kvalitní přefiltrované vody. Mají objem až 3,5 litru, takže je ani nemusíte každou chvilku doplňovat. Vodu přefiltrují rychle, 1 litr za přibližně 5 minut.

Konvice má speciální tvar, díky kterému pasuje do dveří většiny ledniček. Nebude vám v kuchyni zavazet. I přes svůj úzký tvar má stabilní základnu a stojí pevně. Plnění pomocí průtočného víčka je jednoduché a rychlé.

Filtrování vody zajišťuje filtrační patrona, která je vyměňovací. Nestane se vám tedy, že po čase už bude filtrování neúčinné a z konvice se stane pouhá elegantní nádoba. Když filtr dospěje ke konci životnosti, prostě ho vyměníte za nový a čištění vody je znovu 100% účinné. Cenově vás výměna filtru také nezruinuje, balení dvou filtrů u nás pořídíte za zhruba 300 korun. Konvice navíc sama docházející filtr pozná a upozorní vás na to.