Kalová čerpadla (žumpy)

Ať už máte chatu, chalupu nebo rodinný dům, vždy je třeba myslet na řešení odpadních vod. Ne vždy je možné napojit odtoky ze sprchy, umyvadel, dřezu nebo toalety do společné kanalizace. V místech, kde tyto možnosti opravdu nejsou, nebo by jejich zřízení bylo velmi nákladné, je nejvhodnější využít vlastní žumpu.

Nejvhodnější na vyprazdňování žump jsou kalová čerpadla. Jsou přímo uzpůsobena k tomu, aby se v nich nečistoty neusazovaly a nedošlo k jejich ucpání či poničení.

Mimo septiky a žumpy najde kalové čerpadlo využití i při odvodňování zatopených sklepů či čerpání studní, na stavbách při odvodňování hloubkových výkopů nebo v průmyslovém sektoru - vyprazdňování jam, vrtů či k drenáži.

Jaké čerpadlo potřebujete?

Při výběru čerpadla musíte dobře zvážit, k jakému účelu jej budete využívat. Pokud jej potřebujete jen na vyprazdňování odpadní jímky na chatě v horách během léta, kdy bude čerpadlo v provozu jen příležitostně, vystačíte si i s malým čerpadlem do septiku. Malá kalová čerpadla jsou vhodná také na čerpání vody ze studní, třeba na zavlažování zahrady nebo napouštění bazénů.

V případě vyšší zátěže, převážně na stavbách a výkopech doporučujeme sáhnout po čerpadlech s větším výkonem a řezákem či drtičem, které zvládají čerpat i vysoce znečištěnou vodu, která může obsahovat velké kusy, které by mohly menší čerpadla poničit - většinou se jedná o nečistoty jako jsou zbytky tkanin, plastové sáčky a tašky a podobná tělesa.

Pokud nevíte, které z čerpadel z naší nabídky zvolit na řešení vaší situace, neváhejte se na nás obrátit. Vybereme pro vás to pravé čerpadlo do septiku, studny či výkopu přesně vám na míru.