Představujeme kotle Benekov

Možná hřejí i vás. Řeč je o ekologických kotlích Benekov. Kdo přemýšlí o tom, jaké vytápění zvolí po rekonstrukci nebo v novostavbě, měl by rozhodně o těchto kotlích popřemýšlet.

Historie této české firmy sahá až do roku 1949, výrobě kotlů se věnují od 90. let. Ty jsou dnes exportovány do 23 evropských zemí a jsou vhodné pro efektivní vytápění rodinných domů, ale i větších budou jako školy, firmy nebo výrobní provozy.

Hlavní předností kotlů je vysoká účinnost a s tím spojené úspory při vytápění. Například při spalování uhlí dosahuje účinnost až 88 %. Použití EC ventilátorů a plochých převodovek umožňuje výraznou redukci nákladů na elektřinu. Průměrná denní spotřeba elektřiny během sezony se pohybuje okolo 1 kWh.

  • Přechodem z plynu ušetříte až 60 % nákladů

  • Přechodem z elektřiny ušetříte až 75 % nákladů

  • Přechodem z kotle s ručním přikládáním na automatický režim ušetříte ročně až 180 hodin svého času

I obsluha a servis jsou oproti starším kotlům výrazně jednodušší. Kotel si vystačí s obsluhou v průměru 10 minut denně. Zásobník paliva umožňuje bezobslužný provoz po dobu 3 až 6 dnů. Poloautomatické čištění výměníku, umožňuje čistit výměník pouhým pohybem páky vně kotle cca jednou za týden. Pokud spalujete dřevní pelety, přibližně jednou za dva týdny musíte vynést popel u kotle na uhlí pak jednou za 3 až 5 dnů. Žádných složitostí spojených s obsluhou kotle se tak nemusíte bát.

Hořák kotle umožňuje velmi rychlou montáž a demontáž, což výrazně snižuje náklady na údržbu. U kotlů na uhlí je samozřejmostí tavná tepelná pojistka, která chrání proti prohoření paliva do zásobníku paliva při výpadku elektrického proudu na delší dobu.

Většina součástek všech kotlů je sériově vyráběná a tak jsou dodávky náhradních dílů rychlé a bezproblémové. Náhradní díly ale stejně nebudete potřebovat příliš často. Konstrukce podávacího mechanismu totiž výrazně zvyšuje plynulost podávání paliva, snižuje zátěž motoru a zvyšuje tak jeho životnost.

Už víte čím budete topit příští zimu?