Velký průvodce filtračními vložkami

Pitná voda musí splňovat ty nejvyšší hygienické standardy. Co nejčistší ale musí být i voda užitková. Nečistoty v ní obsažené mohou ničit součástky čerpadel a domácích spotřebičů a zanášet potrubí. K tomu jsou potřeba kvalitní filtry, které nečistoty spolehlivě zachytí.

To co opravdu vodu čistí jsou filtrační vložky uvnitř filtrů. Dělíme je na vložky na mechanické nečistoty, které zachytávají hrubé částice ve vodě a vložky na pitnou vodu. Ty zachytávají i chemické prvky a zajistí tak hygienickou nezávadnost a lepší chuťovou kvalitu vody. Vložky na mechanické nečistoty pracují na principu síta, zatímco pitnou vodu musí kvůli vyšším standardům čistit i speciální aktivní látky.

Filtrační vložky na mechanické nečistoty

Jemná filtrační vložka

Podle typu umí filtrovat částice nečistot o průměru větším než 5, 10 nebo 25 μ (mikronů). Pokud dojde ke snížení průtoku v důsledku znečištění, musí se vložka vyměnit za novou. Rozhodně ji doporučujeme, je-li ve vodě obsažen ve větším množství písek a jiné drobné mechanické nečistoty.

Filtrační vložka plastová

Vhodná k filtrování hrubších mechanických nečistot o průměru větším než 60 mikronů. Filtrační síto z umělé hmoty je možné v případě znečištění jednoduše vymýt a opět používat.

Filtrační vložka s nerezovou síťovinou

Filtrování částic nečistot o průměru větším než 60 mikronů. Filtrační síto je z nerezové síťoviny a stejně jako v případě plastové vložky je možné znečištěné síto vymýt a poté ho opět používat.

Filtrační vložky pro zlepšení kvality pitné vody

Filtrační kartuše s náplní s aktivním uhlíkem

Aktivní uhlík má schopnost absorbovat mnoho chemických prvků. Například arsen, chlor, rozpouštědla, oleje, antracit, fenol, kadmium, rtuť, zinek a mnoho dalších. To vede nejen ke zlepšení hygienických vlastností a kvality vody, ale lepší je i chuť, aroma a barva pitné vody. Chuť chlóru a aroma nebo zbarvení v důsledku obsahu železa ve vodě zmizí.

Filtrační kartuše s náplní z aktivního uhlíku a umělé pryskyřice

Toto provedení náplně má stejné vlastnosti a kvality jako náplň s aktivním uhlíkem a slouží také ke snížení tvrdosti vody.

Speciální filtrační vložky

V naší nabídce najdete i speciální vložky, které upravují vodu pro různá unikátní použití. Jednou z nich je Filtrační kartuše s náplní polyfosforečnanu. Rozpouštění krystalů polyfosforečnanu zabraňuje usazování molekul vápníku obsažených ve vodě, ve vodovodním potrubí nebo ohřívačích teplé vody. Jak asi tušíte, její hlavní výhodou je, že zabraňuje usazování vápníku. Tím chrání "vnitřnosti" domácích spotřebičů i různých strojů. I přes proces filtrace vápníku nedochází k žádnému negativnímu ovlivnění kvality pitné vody. Polyfosforečnan není zdraví škodlivý.

V mnoha průmyslových odvětvích nachází uplatnění Filtrační kartuše s demineralizující umělou pryskyřicí. Jejím použitím se běžná voda z potrubí stává vodou ideální pro akumulátory, parní žehlící stroje nebo jiné parní přístroje. Pryskyřice účinně zabraňuje usazování zbytků minerálních látek. Tato kartuše může být používána opravdu pouze na průmyslovou případně užitkovou vodu a nesmí být instalována nikde, kde hrozí, že se vody někdo napije.

 

Účinnou filtraci zajišťují i Keramické filtrační vložky Doulton. Ty se vyrábí v provedení Sterasyl, Super Sterasyl, Carbysol, Supercarb, Ultracarb a Imperial. Tyto keramické vložky jsou určeny, podle konkrétního typu, na odstranění bakterií, chlóru, příchutí, zápachů, případně těžkých kovů. Zaručují tak opravdu nadstandardní filtraci a odstranění i takových látek, které běžné filtry nezachytí. Například zápach. Všechny keramické vložky lze navíc čistit.